11 lip 2010

Camino dotarło do Frankfurtu

Historycznie rzecz biorąc to już w Średniowieczu Droga Jakubowa prowadziła przez Frankfurt. Ale w sensie współczesnym to dopiero w tym roku została wytyczona trasa pielgrzymki z Fuldy do Frankfurtu.

Muszę przyznać, że serce mi mocniej zabiło kiedy zobaczyłem znajome muszelki na latarniach na bulwarze Mainkai we Frankfurcie! A jeszcze mocniej, kiedy się dowiedziałem na spotkaniu lokalnych miłośników Camino, że przygotowywane jest przedłużenie z Frankfurtu do Mainz (Moguncji) i że będzie ona prowadzić przez miasteczko, w którym mieszkamy - Flörsheim.

A więc może kiedyś - jak już nie będę musiał pracować, a Bozia da zdrowie - wyjdę sobie z plecakiem z domu i powędruję przed siebie do Santiago de Compostela...

Narazie planuję tegoroczne Święto Jakuba Apostoła, które przypada w niedzielę, 25 lipca 2010, uczcić jednodniową pielgrzymką do Frankfurtu.

Zapraszam wszystkich zainteresowanych!

Spotykamy się na Mszy św. o godz. 9:00 w Polskiej Parafii na Sachsehausen (tutaj dojazd). Potem przejedziemy samochodami do Bruchköbel (koło Hanau). Tam - spod kościoła Św. Jakuba - pójdziemy wyznaczoną Drogą Jakubową do Frankfurtu około 20 km, do kościoła Św. Leonarda.

Dalsze informacje o Drodze Jakubowej z Fuldy do Frankfurtu. W kasach biletowych RMV na Hauptwache można dostać mapkę tej trasy (Rhein-Main Vergnügen, Jakobsweg).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz